3 та 4 лютого 2018 року, з благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, в Києві в приміщенні актової зали Богословської Академії відбувся XIV Всеукраїнський з’їзд православної молоді.

З благословення Єпископа Коломийського і Косівського Юліана у Всеукраїнському з’їзді взяли участь: голова єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації ієрей Петро Данильчик, заступник голови єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації прот. Ігор Івасютин, Іванна Івасютин, Юлія Костюк, Ольга Благодир, Мар’яна Шинкарук, Петро Ніньовський, Лілія Бокай, Наталія Пушкарук та Марія Зінов’єва. Захід тривав два дні. Робота Всеукраїнського з’їзду православної молоді складалася з пленарного засідання, концерту та дискусії у секціях. Темою цьогорічного заходу «Співпраця українських церков та релігійних організацій у справі утвердження Української Держави».

На з’їзд приїхали керівники єпархіальних відділів у справах молоді, духовенство, працівники молодіжних осередків, братств, викладачі недільних шкіл та православна молодь з усіх куточків України.

У заході взяли участь поважні гості: намісник Золотоверхого Свято – Михайлівського чоловічого монастиря, Архієпископ Вишгородський Агапіт та Архиєпископ Тернопільський і Бучацький Нестор. Серед гостей заходу були заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема; священик-вікарій парафії Святого Олександра в Києві отець Артур Томашевський (РКЦ); Голова зовнішніх і міжнародних зв’язків Церкви Християн Віри Євангельської пастор Юрій Кулакевич; Муфтій України, Голова ДУМУ шейх Ахмет Тамім; громадський діяч, дисидент єврейського походження, діяч українсько – єврейського руху Йосиф Зісельс.

Основним лейтмотивом цьогорічного з’їзду та виступів гостей і учасників була ідея спільної справи всіх церков та релігійних організацій у спільній праці на благо утвердження української державності.

Пленарне засідання з’їзду було прикрашене виконанням музичних творів молодих виконавців.

Згодом пленарне засідання продовжилося жвавою дискусію у секціях. Клірики Коломийської Єпархії головували в таких секціях. Ієрей Петро Данильчик в секції на тему: «Християни і мусульни. Можливість мирного співіснування в правовому суспільстві», а прот. Ігор Івасютин в секції на тему: «Християнство та іудаїзм – відмінності віровчення та співпраця в Україні». Перший день з’їзду завершився Всенічним бдінням у Свято – Михайлівському Золотоверхому Монастирі.

У неділю учасники взяли участь у Божественній Літургії, яку очолив намісник обителі Архієпископ Вишгородський Агапіт. Перед урочистим закриттям з’їзду учасники вшанували Героїв Крут згадавши їхній подвиг у захисті рідної Держави. Цікавими історичними фактами про діяльність війська УНР поділився співробітник інституту національної пам’яті Павло Подобєд. По обіді відбулося закриття заходу, після чого був традиційний концерт від делегатів усіх єпархій.

Leave a Reply

Your email address will not be published.