4 серпня 2020 року, на території Єпархіального Управління Коломийської Єпархії, під головуванням Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, відбулось чергове засідання Просвітницької Платформи “Істина”.

В роботі зустрічі взяли участь: заступник керівника Єпархіального інформаційно-видавничого відділу, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин прот. Юрій Гушул; заступник керівника Єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця прот. Ігор Івасютин; настоятель Храму Вознесіння Господнього села Чорна Річка та Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора прот. Володимир Максим’юк; працівник інформаційно-видавничого відділу Єпархії, настоятель Храму Святителя Василія Великого села Чорні Ослави ієрей Микола Грицанюк; заступник керівника Єпархіального відділу по взаємодії з освітніми та навчально-виховними закладами, настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці села Хвалибога ієрей Любомир Петришин; працівник інформаційно-видавничого відділу Єпархії, священик Собору Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї ієрей Анатолій Момот; модератор та ведучий зустрічі ієрей Іван Венгрин, ієрей Юрій Шкіндюк та представники парафій: Богдан Мороз (Храм Святих апостолів Петра і Павла міста Городенки), Анна Симотюк (Кафедральний Собор Преображення Господнього міста Коломиї), Богдана Полієнко (Собор Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї), Микола Мотрюк (Храм Успіння Пресвятої Богородиці села Молодятин), Ксенія Сінчук (Храм Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця), Христина Перегінська (Кафедральний Собор Преображення Господнього міста Коломиї), Юлія Костюк (Собор Святого Апостола і Євангелиста Іоана Богослова міста Коломиї), Ірина Бойко (Храм Святого Великомученика Юрія Переможця села Острівець), Соломія Липчук (Храм Різдва Пресвятої Богородиці села Торговиця) та Іванна Михайленко (Кафедральний Собор Преображення Господнього міста Коломиї).

Після спільної молитви Преосвященний Владика Юліан розпочав зустріч, зосередивши увагу присутніх на темі зібрання: “Принцип Соборності Церкви: покликання і завдання священнослужителів та мирян ”.

Архіпастир зазначив: “Проблема внутрішньої церковної єдності та прояву Соборного духу сьогодні, як ніколи гостро стоять перед лицем Церкви у період пандемії. Соборна ознака Церкви, як цілісного організму, який єднається навколо спільної Чаші Тіла і Крові Господньої має виявлятися в формуванні однієї думки всієї повноти Церкви задля захисту Христової віри, відстоюванні християнських цінностей та спільної праці в поширенні Слова Божого .”

В подальшому представниками духовенства було розкрито богословське значення терміну Соборності та охарактеризовано основні шляхи її прояву в Православній Церкві.

Учасниками зустрічі було розглянуто проблеми соборної єдності, посилаючись на історичні прецеденти Православ’я в Україні та Церкви загалом.

Під час жвавого і активного обговорення було визначено, що називаючись послідовниками Христа і належачи до лона Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви, кожен із нас має займати активну позицію в розбудові власної парафії, єпархії, Помісної Церкви, єднаючись один з одним в союзі миру навколо Христа.

Також присутніми на дискусії були проаналізовані інструменти, які можуть допомогти у розвитку та відновленні Соборного принципу життя Церкви: спільна праця в поширенні Слова Божого та Євангельської науки, консолідація і формування єдиної думки в питаннях збереження християнських норм та цінностей, спільна праця в просвітницькій діяльності й творенні живих православних спільнот.

На завершення Преосвященний Владика Юліан подякував усім за плідну працю і активну участь та подав своє архіпастирське благословення.

Опісля на всіх присутніх чекали вишукані гостинці та смаколики, люб’язно надані відомим благодійником Богданом Миколайовичем Станіславським.

Leave a Reply

Your email address will not be published.