30 вересня 2021 року, під головуванням Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, на парафії Храму Чуда Архістратига Михаїла села Замагора, Верховинського благочиння, відбулось чергове засідання Просвітницької платформи “Істина” на тему: Релігія, наука, освіта : шляхи взаємодії та розділення”.

В роботі зустрічі взяли участь: заступник керівника Єпархіального відділу у справах сім’ї, молоді та катехизації прот. Ігор Івасютин; працівник даного відділу  прот. Володимир Молявчик; кординатор платформи прот. Володимир Максим’юк; прот. Петро Якіб’юк; ієрей Юрій Кадинський; завідувач канцелярією Єпархіального Управління, координатор платформи ієрей Іван Венгрин; координатор платформи ієрей Юрій Шкіндюк; ієрей Василь Миронюк; перша заступниця голови Верховинської райдержадміністрації Світлана Уршеджук; заступниця голови селища Верховина Марія Маківничук; член Єпархіальної ради Коломийської Єпархії, відомий благодійник Дмитро Нагірняк; спеціаліст відділу культури Верховинської селищної ради Юлія Потяк; начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Наталя Стецик та представники парафій: Ілюк Тетяна, Кермощук Ілона, Шкіндюк Василина, Храпчук Тетяна, Гануяк Назар, Бейсюк Богдан, Мельник Богдан, Макулович Владислав, Федорів Мирослава, Перегінська Христина, Михайленко Ангеліна, Михайленко Іванна, Сухарчук Марія, Шинкарук Марія та Ваврик Наталія.

Перед початком засідання Преосвященний Владика Юліан разом із учасниками платформи провели спільну молитву перед початком усякого доброго діла у Храмі Чуда Архістратига о Михаїла села Замагора.

Після спільної молитви Правлячий Архієрей мав змогу ознайомитись із ходом будівельних робіт нової дзвіниці на території Храму.

Далі Його Преосвященство розпочав зустріч, зосередивши увагу присутніх на темі зібрання: “ Релігія, наука, освіта : шляхи взаємодії та розділення ”.

Архіпастир зазначив: “Проблема поєднання науки та віри завжди цікавило віруючу людину протягом всієї історії існування Церкви Христової. Питання співвідношення наукових знань та істини Христового вчення задля користі спасіння людської душі особливо актуальні в період постійних наукових відкриттів та нових технологій”.

В подальшому представниками духовенства було розкрито богословське значення незмінності та істиності християнського віровчення та охарактеризовано змінність та непостійність наукового знання.

Також учасниками зустрічі було розглянуто проблеми взаємовідносин християнських Церков та наукових відкриттів, зветаючись до  історичних  факті та прецедентів.

Під час жвавого й активного обговорення було визначено, що кожен християнин, який живе у сучасному суспільстві, яке значно мірою визначається наукою та великим потоком інформаційного наповнення, покликаний завжди бути голосом розуму на основі двохтисячолітнього досвіду християнської віри.

На завершення зустрічі Керуючий Коломийською Єпархією подякував настоятелю парафії отцю Володимиру Максим’юку за підготовку у проведенні даного заходу, а також усім  учасникам за плідну працю й активну участь та подав своє архіпастирське благословення.

Опісля на всіх присутніх чекали вишукані гостинці та смаколики, люб’язно приготовлені парафіянами Храму.

Джерело 

Leave a Reply

Your email address will not be published.